Umowa na dofinansowanie projektu "E-usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Nowotarskim" | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Umowa na dofinansowanie projektu "E-usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Nowotarskim"

24 lutego 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

24 lutego w siedzibie starostwa została uroczyście przekazana umowa o dofinansowanie projektu pn. "E-usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Nowotarskim" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dokument gwarantujący przyznanie dofinansowania podpisali wicemarszałek małopolski Stanisław Sorys i ze strony Powiatu Nowotarskiego starosta Krzysztof Faber i wicestarosta Władysław Tylka z kontrasygnatą skarbnik powiatu Katarzyną Machaj. W uroczystym przekazaniu dokumentów wzięli udział także radni wojewódzcy Marek Wierzba i Stanisław Barnaś oraz osoby odpowiedzialne za opracowanie projektu: naczelnik wydziału geodezji Aneta Ślemp i inspektor biura zarządzania projektami Magdalena Dziadkowiec.

Tym samym Powiat Nowotarski dołączył do grona powiatów, które w najbliższych latach stworzą internetowe bazy zasobów geodezyjnych. Na realizację tego przedsięwzięcia o wartości blisko 13,6 mln zł powiat otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego ponad 12 mln zł.

Starosta Krzysztof Faber podkreślił, że jest to niezwykle istotne wydarzenie, które stwarza możliwość uregulowania wielu spornych kwestii. Powiat Nowotarski jest największym w Polsce pod względem ilości działek w ewidencji, w województwie jest ich 2 miliony 100 tysięcy, z czego na terenie powiatu nowotarskiego aż 800 tys.

Nie tylko mieszkańcy skorzystają na powstaniu cyfrowej bazy. Wprowadzone e-usługi ułatwią załatwienie wielu spraw także innym urzędom, przedsiębiorcom, właścicielom nieruchomości i potencjalnym nabywcom, inwestorom i projektantom, rzeczoznawcom majątkowym, geodetom i komornikom sądowym.

Do końca czerwca 2021 powiat planuje wykonanie pełnej numerycznej mapy zasadniczej, 15% numerycznej mapy ewidencji gruntów i budynków, objęcie cyfrowym zapisem całego zasobu geodezyjnego. Powstanie także geoportal powiatowy, po przez który zostaną udostępnione dane cyfrowe oraz dokumenty geodezyjne dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, geodetów, przedsiębiorców branży budowlanej.