Wystawa pt. "Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja" | Kalendarium

Strona główna

Wystawa pt. "Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja"

Termin
6 marca – 31 maja 2018
Zdjęcie 1

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza do oglądania nowej wystawy czasowej pt. "Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja", która czynna jest w godzinach otwarcia Muzeum od 6 marca do czerwca 2018 r.

Autorem wystawy jest znany rabczański fotoreporter, dokumentalista od lat archiwizuje i dokumentuje historię Rabki i okolic. Jego wielką pasją jest kolekcjonowanie archiwalnych fotografii oraz pocztówek z Rabki. Autor albumu „Złote lata Rabki-Zdroju” jest jednocześnie redaktorem profilu na facebook’u pod tym samym tytułem.

Wystawa prezentuje jak zmieniło się otoczenie zabytkowego drewnianego XVII w. kościółka pw. św. Marii Magdaleny na przestrzeni 100 lat. Materiał ilustracyjny do wystawy stanowią zarówno archiwalne fotografie w większości pochodzące z początku XX w., dotąd nieprezentowane szerszej publiczności, pochodzące ze zbiorów Piotra Kuczaja, a także zdjęcia współczesne prezentujące kościół w jego nowej roli wnętrza-ekspozycji, którą zyskał za sprawą Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju.