Społeczność Goszczyńskiego pamięta o swoich Bohaterach | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Społeczność Goszczyńskiego pamięta o swoich Bohaterach

30 października 2020

Co roku w przededniu Wszystkich Świętych Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu organizuje uroczystości przy tablicach pamiątkowych, w trakcie których odczytywany jest Apel Poległych. Stały się one okazją do wzruszających spotkań z Bliskimi poległych za Ojczyznę Uczniów i Profesorów Naszej Szkoły.

Niestety w tym roku, ze względu na ograniczenia związane z epidemią, zorganizowanie uroczystości w tradycyjnej formie stało się niemożliwe. Dla całej Społeczności Szkoły jest to bardzo ważne wydarzenie, dlatego też Nauczyciele i Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie specjalnej, filmowej wersji Apelu Poległych.

Filmem tym chcemy oddać hołd Poległym oraz pokazać, że pamięć o nich towarzyszy nam nie tylko przy okazji uroczystości, ale również w naszej codziennej nauce i pracy. Świadectwo życia Naszych Bohaterów jest dla każdego z nas bezcennym dziedzictwem i ogromnym zobowiązaniem. Ich przykład przypomina nam, że nie żyjemy tylko dla siebie, a człowiek jest stworzony po to, by przekraczając własne ułomności dawać świadectwo miłości, dobru i prawdzie.

Za reżyserię, nagrania i montaż odpowiadali Uczniowie: Beata Szewczyk i Szymon Morawski. Projekt powstał z inicjatywy mgr Katarzyny Sikory. Wpisuje się on w akcję #SzkołaPamięta.

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu