Wizyta w KPP – z lekcją musztry | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wizyta w KPP – z lekcją musztry

3 grudnia 2018

NOWY TARG. Pierwszoroczni kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu mieli okazję przyjrzeć się pracy zawodowych policjantów. Służyła temu wizyta w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji.  Pod czujnym okiem wyznaczonego funkcjonariusza odbyli tam lekcję musztry.

Musztra dla kadetów – nie nowość, ale takie ćwiczenia  pozwoliły im ugruntować umiejętności zdobyte podczas obozu szkoleniowo–kondycyjnego w Niedzicy, który tradycyjnie rozpoczyna każdy rok nauki.  Musztrę prowadzili wtedy żołnierze z patronackiej jednostki wojskowej w Krakowie.

Dotychczasowe szkolenia kadetów w zakresie musztry polegały przede wszystkim na wykonywaniu przez nich czynności indywidualnie, ale ćwiczenia w KPP oraz następne mają już na celu zgranie grupy. Efekt osiąga się bowiem, wykonując czynności jednocześnie, w odpowiednim tempie. Dla mundurowej młodzieży ma to znaczenie tym większe, że wielkimi krokami zbliża się dzień ślubowania, podczas którego przed najbliższymi, gośćmi i dyrekcją Szkoły będą oni prezentowali nabyte umiejętności.

Tekst i zdjęcia: Prywatne LO dla Młodzieży w Nowym Targu